Seria magnetycznych filtrów fotograficznych Haida

25 stycznia 2021

Filtry okrągłe mocowane magnetycznie

Do oferty Haida wchodzą nowe filtry okrągłe mocowane magnetycznie, które są znacznie cieńsze, niż klasyczne nakręcane na gwint obiektywu.

Do każdego filtra dołączony jest specjalny magnetyczny adapter, który nakręca się gwint obiektywu, a do niego przez magnetyczne przyciąganie można nakładać nawet kilka filtrów.

Ultra cienkie filtry i brak winietowania

Przez usunięcie gwintowania z ramek filtrów, mogą być one znacznie cieńsze – szkło w filtrze ND ma tylko 0.8mm, a łącznie z oprawką 1.75mm. Taka budowa zapewnia lepsze możliwości łączenia kilku filtrów jednocześnie z dużo mniejszym ryzykiem winietowania niż w klasycznych filtrach.

Kolejną zaletą jest szybkość operowania takimi filtrami, po nakręceniu adaptera można szybko przełączać się np. między różnymi gęstościami ND czy dodawać kolejne filtry na siebie – nawet do 3 jednocześnie bez winietowania przy 16mm na pełnej klatce.

Przy założonym adapterze lub filtrze magnetycznym warto zaopatrzyć się w magnetyczny dekielek (dostępny oddzielnie), który odpowiednio zabezpieczy obiektyw i filtr bez konieczności odkręcania adaptera.

Seria NanoPro

Wszystkie filtry magnetyczne Haida są z serii NanoPro, czyli wykonane z odpornego na zarysowania i neutralnego kolorystycznie szkła optycznego K9, powlekane powłokami antyrefleksyjnymi oraz Nano, co bardzo pomaga w zachowaniu czystości filtra.

Wymienny Filtr Variable ND także w mocowaniu magnetycznym

Interchangeable Magnetic Variable ND

To innowacyjne rozwiązanie dla regulowanych filtrów szarych, które pozwala na szybkie przełączanie się pomiędzy dwoma różnymi gęstościami.
Tutaj również nakręca się dedykowany adapter magnetyczny, a następnie mocuje jeden z filtrów: 2-5 przysłon lub 6-9 przysłon w zależności od potrzebnej mocy przyciemnienia.

Dwa zakresy gęstości w jednym zestawie

Dzięki dwóm filtrom o różnych zakresach gęstości taki zestaw idealnie sprawdzi się zarówno do filmowania (ND2-ND32), gdzie zwykle przydaje się mniejsza moc przyciemniania do kontrolowania głębi ostrości oraz do fotografii (ND64-ND500) silniejsze przyciemnienie do zdjęć z dłuższym czasem naświetlania. Dodatkowo dzięki magnetycznemu mocowaniu możemy bardzo szybko zmienić filtr na inną gęstość.

Dostępność filtrów Haida Magnetic

Filtry magnetyczne można zamówić w sklepie Photo4B.

Oferta filtrów magnetycznych ND i CPL – https://www.photo4b.pl/k414,producenci-haida-system-filtrow-magnetycznych-filtry-magnetyczne.html
Oferta filtrów magnetycznych szarych regulowanych – https://www.photo4b.pl/k416,producenci-haida-system-filtrow-magnetycznych-variable-nd-magnetyczne.html